Молитви на всяку потребу

Молитовний покров при різних життєвих обставинах


Молитви на відігнання злих духів та збереження від диявола

Читаються на початку дня

Молитва 1-а

Тобі, Богу і Творцю моєму в Тройці Святій славленому, Отцю і Сину і Святому Духу поклоняюся, і вручаю душу і тіло моє, і молюся: Ти мене благо­слови, Ти мене помилуй, і від усякого мирського, диявольського і тілесного зла позбав. І дай у мирі без гріха перейти день цей, на славу Твою, та на спасіння душі моєї. Амінь.

Молитва 2-а

В руки Твого превеликого милосердя, о Боже мій, вручаю душу і тіло моє, почуття та слова мої, поради та помисли мої, діла мої та всі порухи мого тіла і душі; вхід та вихід мій, віру і дім мій, сьогодення та кінець життя мого, день і час останнього подиху мого, смерть мою, упокоєння душі та тіла мого. Ти ж, о Премилосердний Боже, всього світу гріхами неподолана Благосте та Незлобливість, Господи, мене, найбільшого грішника серед людей, прийми в руки захисту Твого та позбав від усякого зла, очисти безліч беззаконь моїх, подай виправлення злому та нещасливому моєму життю та від майбутніх гріхопадінь лютих завжди охороняй мене, щоб я нічим не прогнівив Твоє чоловіколюбство, ним же покривай неміч мою від бісів, пристрастей та злих людей. Ворогам видимим та невидимим закрий до мене дорогу; направляючи мене на путь спасіння, доведи до Себе, пристановища мого та краю моїх бажань. Даруй мені кінець життя християнський, безсоромний, мирний, від повітряних духів злоби зберігши, на Страшнім Твоїм Суді милостивий будь до раба Твого та постав праворуч разом з благословенними Твоїми вівцями, щоб з ними Тебе, Творця нашого, славити на віки. Амінь.

Молитва 3-а

Слава Тобі, Царю, Боже Вседержителю, що Божественним Твоїм та чоловіколюбним про­мислом сподобив мене, грішного та недостойного, від сну піднятись та отримати вхід святого дому Твого: прийми, Господи, і голос моління мого, подібний до святих та розумних Твоїх сил, та благоволи серцем чистим та духом смиренним приносити Тобі хвалу скверними устами моїми, щоб я, уподібнившись мудрим дівам, з палаючим світильником душі моєї славив Тебе в Отці та Дусі славимого Бога Слова. Амінь.


Молитва від наврочення

(від погляду лукавих очей)

Господи, Боже наш, царю віків, Вседержителю і Всесильний, що твориш все і перетворюєш одним тільки бажанням, який сім разів розпалену піч і полум’я у Вавилоні в росу перетворив, і святих твоїх трьох отроків цілими зберіг, Лікарю і Цілителю душ та тіл наших, і утвердження тих, котрі на Тебе надіються, Тобі молимось і Тебе просимо. Забери, прожени і відніми всяке диявольське дійство, всяке сатанинське помутніння і всяке наведення, хитрість же лукаву і шкоду, що від погляду очей злодійних і лукавих людей діє на слугу Твого (ім’я). Сам Людинолюбче, Владико, простягни сильну Свою руку і могутністю Твоєю міцною і високою навідай створіння Твоє, і пошли йому Ангела миру, міцного, сильного, душі і тіла охоронця, хай заборонить і відніме від нього всяку фальшиву пораду, і всяку шкоду і діяльний врок від погибельних і заздрісних людей, щоб від Тебе слуга Твій цілий і здоровим збережений, із вдячністю виспівував Тобі, проказуючи: «Господь мені помічник і не побоюся того, що чинить мені людина, і ще – не побоюся зла, тому що Ти зі мною, Боже, могутність моя, міцний, Володар світу, Отець майбутнього віку». О, Господи, Боже наш, пошкодуй створіння Своє і визволи слугу Твого (ім’я) від всякого зла, шкоди і спокуси, від вогню, від вроку діючого, і від передчасних всіх злих речей збережи молитвами Преблагословенної Славної Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії, і світловидних Ангелів й усіх святих. Амінь.


Молитва святому мученику Трифону у біді, смутку і скорботі

О, святий мученику Христовий Трифоне, швидкий помічнику всім, хто до тебе приходить і молиться перед святим твоїм образом, слухняний і швидкий предстоятелю! Почуй нині і завжди моління тих, що шанують святу пам’ять твою, і заступайся за нас перед Господом на всякому місті, ти ж бо, угоднику Христовий, святий мученику і чудотворче Трифоне, що великими дивами славишся, перед закінченням життя цього тлінного молився Господу і випросив у Нього дар цей: якщо хтось у нужді, біді, печалі і хворобі душевній почне закликати святе ім’я твоє, той визволеним буде від всякого хитрування злого так, як ти свого часу дочку цареву в місті Римі, що мучена була дияволом, зцілив. Отож і нас від лютих його підступів збережи на всі дні життя нашого, найперше в день останнього нашого подиху захищай нас, будь нам тоді помічником і швидким вигонителем злих духів, і до Царства Небесного провідником, бо ти нині перебуваєш з ликами святих біля Престолу Божого, молячи Господа, щоб удостоїв і нас причасниками бути споконвічних веселощів і радості, хай з тобою разом удостоїмось славити Отця, і Сина, і Святого Утішителя Духа на вічні віки. Амінь.


Молитви від пияцтва

(Щодня слід читати по одній главі Євангелія, а перед читанням і після нього - цю молитву)

Спаси, Господи, і помилуй раба Твого (ім’я) словами Божественного Євангелія Твого, що читається за спасіння раба Твого (ім’я). Попали, Господи, терня гріхів його всіх вільних і не­вільних, і хай оселиться в ньому благодать Твоя, що опалює, просвітлює і очищує людину в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.


Молитва святому мученику Боніфатію

О, багатостраждальний і преславний мученику Боніфатіє! До твого заступництва нині приходимо, молінь наших, звернених до тебе, не відкинь, але милостиво почуй нас. Бачиш братів і сестер наших, важкою недугою пияцтва одержимих, бачиш це, що від матері своєї, Церкви Христової, і вічного спасіння відпадають. О, святий мученику Боні­фатіє, доторкнись серця їх даною тобі від Бога благодаттю, швидко звільни від падінь гріховних і до рятівного утримання приведи їх. Умоли Господа Бога, ради ж Нього страждав ти, хай простить нам прогрішення наші, не відверне милості Своєї від синів Своїх, але хай укріпить нас у тверезості і розсудливості і хай допоможе Своєю правицею тверезим спасительну обітницю свою до кінця зберегти у днях і ночах, про неї роздумувати і про неї добру відповідь на Страшному Суді Христовому дати. Прийми, угоднику Божий, молитви матерів, що за дітей своїх сльози проливають, жінок чесних, що над чоловіками своїми ридають, дітей нещасних і вбогих, пияками залишених, всіх нас, які до ікони твоєї припадають, і хай прийде цей плач наш молитвами твоїми до престолу Всевишнього дарувати усім за молитвами їх здоров’я і спасіння душ та тіл. Найперше Царство Небесне. Покрий нас і збережи від засідок лукавого і всіх підступів ворожих, а в страшний час виходу нашого допо­можи пройти безперешкодно повітряні митарства і молитвами твоїми визволи від вічного засудження. Ублагай же Господа дарувати нам до Батьківщини нашої любов нелицемірну і непохитну, перед видимими і невидимими ворогами Церкви святої силу непереможну, хай покриє нас милість Божа на нескінченні віки віків. Амінь.

Молитва затримання від диявольських підступів

(зі збірника молитов старця Пансофія Афонського, 1848 р.)

Сила цієї молитви утаєна від слуху й зору людського, в тайнодії її

Як неплідну смоківницю, не застань мене, Спасе, грішним, але на многії літа очікуванням мене обдаруй, наповнюючи душу сльозами покаяння, щоб плід приніс Тобі, Многомилостивий.

Покаянна стихира на стиховні, глас 7

Милосердний Господи! Ти колись устами слуг Твоїх Мойсея, Ісуса Навина, затримував цілий день рух сонця й місяця, поки народ Ізраїльський мстив ворогам своїм.

Молитвою пророка Єлисея Ти колись побив сирійців, затримуючи їх, і знову зцілив їх.

Ти колись провістив пророку Ісаї: «Ось Я повернув тінь сонячного годинника, що спустилась додолу на сонячнім годиннику Ахаза, назад на десять ступнів. І повернулось сонце на десять ступнів, що їх уже було пройшло».

Ти колись устами пророка Єзекиїла замкнув безодні, зупиняв ріки і затримував потоки.

Ти колись постом і молитвою пророка Твого Даниїла замкнув пащі левів у рові.

Так і нині затримай до кращого часу всі задуми тих, хто обступив мене, про моє переміщення, звільнення, зміщення, вигнання.

І нині зруйнуй злі хотіння й вимоги всіх, хто осуджує мене, загороди уста й серця усіх, хто обмовляє мене, озлоблюється й гаркає на мене і всіх, хто ганьбить та принижує мене.

Так і нині духовно осліпи всіх тих, хто повстав проти мене, ворогів моїх.

Чи не Ти говорив апостолові Павлу: «… Говори лиш, не мовчи, бо Я з тобою, і ніхто не нападе на тебе».

Злагідни серця усіх, хто повстає проти добра й гідності Церкви Христової.

Тому нехай не замовкнуть уста мої для викриття нечестивих і прославлення праведних й усіх чудесних діл Твоїх. І нехай сповняться усі добрі починання наші й бажання.

До вас, праведники й молільники Божі, наші відважні провідники, які силою своїх молитов стримували навали ворогів, що ненавидять приступ, які руйнували злі задуми людей і закривали пащі левів, до вас я нині звертаюсь з молитвою моєю, з моїм проханням.

І ти, преподобний, великий Елліне Єгипетський, який колись обвів хресним знаменням місце поселення свого учня й наказав йому озброїтись Господнім іменем та не боятись віднині демонічних спокус. Обведи дім мій, у якому я живу, колом молитов твоїх і збережи його від вогню, нападу злодіїв та усякого зла й жаху.

І ти, преподобний отче Паїсію Сирійський, який колись своєю неустанною молитвою десять днів демона тримав нерухомим так, що він не міг ходити ні вдень, ні вночі; і нині довкола моєї келії й за парканом мого дому стримай усі ворожі сили й усіх, що хулять Ім’я Боже та зневажають мене.

І ти, преподобна дівице Піамун, яка колись силою молитви зупинила злочинців, що хотіли згубити селян того села, де ти жила, і нині зупини усі задуми ворогів моїх, що хочуть вигнати мене з цього міста й погубити мене. Не дозволь їм наблизитись до цього дому, зупини їх силою своєї молитви: Господи, Судде Всесвіту, Ти, Якому неугодна всяка неправда, коли долине до Тебе молитва ця, нехай свята Сила зупинить їх на тому місці, де застане їх.

І ти, блаженний Лаврентіє Калузький, моли Бога за мене, бо ти маєш відвагу перед Господом заступатися за тих, хто терпить від диявольських підступів. Моли Бога, нехай загородить мене від підступів сатанинських.

І ти, преподобний Василіє Печерський, стримай своїми молитвами тих, що нападають на мене і віджени всі диявольські підступи від мене.

Усі святі Землі Руської, розвійте силою молитов своїх всі бісівські чари, всі диявольські підступи й задуми допекти мені, погубити мене й надбання моє.

І Ти, великий та грізний страже Архистратиже Михаїле, вогненним мечем розсікай усі задуми ворога роду людського і всіх прислужників його, що хочуть згубити мене. Стій непорушно на сторожі дому цього, на сторожі усіх, хто живе у ньому, на сторожі всього майна його.

І Ти, Владичице, яку недаремно назвали Непорушною стіною, будь для всіх ворогів моїх і тих, хто задумав пакостити мені, воістину великою перешкодою й непорушною стіною, що загороджує мене від усякого зла й тяжкої облоги. Амінь


Молитва до св. Архистратига Божого Михаїла

О святий Архангеле Михаїле, помилуй нас, грішних, які просять Твого заступництва. Обережи нас, рабів Божих (імена), від усіх видимих і невидимих ворогів, особливо ж укріпи від смертного жаху й тривоги диявольської; вчини нас гідними бездоганно стати перед Творцем нашим у час Страшного й праведного суду Його. О, всесвятий, великий Архистратиже Михаїле! Не зневаж нас, грішних, молимо Тебе про допомогу й заступництво у житті цьому і в майбутньому, сподоби нас разом з Тобою славити Отця, і Сина, і Святого Духа на віки вічні. Амінь.


Молитва про захист і спасіння від усякого зла

Боже мій, в руки Твого превеликого милосердя вручаю душу мою й тіло моє, почуття і слова мої, поради й помисли мої, діла мої, вхід і вихід мій, віру мою і життя моє, день і годину останнього подиху мого, переселення моє. Ти ж, о Преми­ло­сердний Боже, непереможна гріхами усього світу Благосте, незлобний Господи, мене, найгрішні­шого з усіх людей, прийми в руки захисту Твого і визволи від усякого зла, очисти беззаконня мої, подай виправлення злому й окаянному моєму життю і від лютих гріхопадінь завжди відвертай мене, піднімай мене з них, щоб я нічим не прогнівив Твоє чоловіколюбство, яким Ти загороджуєш мою неміч від бісів, пристрастей та злих людей. Не допусти видимих та невидимих ворогів. Веди мене шляхом спасіння і доведи до Себе, моєї пристані й вершини моїх бажань. Даруй мені християнську кончину, бездоганну та мирну, охорони від духів злоби, на Страшному Твоєму Суді будь милостивий рабові Твоєму і зарахуй мене до благословенних овець Твоїх, нехай з ними славлю Тебе, Творця мого навіки. Амінь.


Молитва до Животворящого Хреста

(проти злих духів)

Нехай воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його, і нехай тікають від Лиця Його ненависники Його. Як щезає дим, нехай вони щезнуть; як тане віск від лиця вогню, так нехай згинуть біси від лиця тих, що люблять Бога і осіняють себе знаком Хреста і в радості проказують: радуйся, Пречесний і Живо­творящий Хресте Господній, Ти проганяєш бісів силою на Тобі Розп’ятого Господа нашого Ісуса Христа, що до аду зійшов і силу диявольську подолав і подарував нам Тебе, Хрест Свій Чесний, на прогнання всякого супротивника. О Пречесний і Животворящий Хресте Господній! Помагай мені зі Святою Владичицею Дівою Богородицею, і з усіма святими навіки! Амінь.


Молитва до Кипріяна проти нечистих духів

О святий угоднику Божий, священномучениче Кипріяне, скорий помічнику й молільнику за всіх, хто до тебе звертається! Прийми від нас, негідних, прославу цю; випроси у Господа Бога в немочах укріплення, в печалях потішення й усім усього корисного в житті; піднеси до Господа добром сильну молитву твою, нехай охоронить нас від падінь гріховних, нехай навчить нас істинному каяттю, нехай визволить нас від полону диявольського і усяких підступів нечистих духів, й утихомирить тих, хто ображає нас. Будь нам кріпким поборником усіх ворогів видимих і невидимих; щоб під твоїм проводом ми дійшли Вишнього Єрусалиму і сподобилися в Царстві небесному з усіма святими славити й оспівувати Пресвяте Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа на віки віків. Амінь.


Молитва до вічного Бога

про очищення від усякого демонічного впливу

Вічний Боже, Який визволив рід людський від полону диявола! Звільни раба Твого (рабу Твою) (ім’я) від усякої дії нечистих духів, накажи злим і нечистим духам та демонам відступити від душі й тіла раба Твого (раби Твоєї) (ім’я), не знаходитись і не ховатись у ньому (ній). Нехай вийдуть вони з творіння рук Твоїх в Ім’я Твоє Святе, і Єдинородного Твого Сина і Животворящого Духа Твого, щоб раб Твій (раба Твоя) (ім’я) очистившись від усякого демонічного впливу, жив (жила) чесно, правдиво і благочестиво, удостоюючись Пре­чистих Тайн Єдинородного Твого Сина і Бога нашого, з Яким благословенний і преславний Ти разом з Пресвятим Всеблагим і животворящим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.


Молитва до Бога Вседержителя

Призиваємо Тебе, Владико Боже, Вседержи­телю Найвищий, Недослідимий, мирний Царю, призиваємо Тебе, Який сотворив Небо і Землю! Від Тебе походить перше й останнє, початок і кінець: Ти дав людям владу над чотириногими і безмовними тваринами, бо Ти, Господи, це повелів. Простягни ж Твою сильну руку і потужне, святе Твоє рам’я і, сповнившись жалем, поглянь на це Твоє творіння. Зішли йому Ангела мирного. Ангела сильного, хоронителя душі й тіла, який заборонить і віджене усякого злого й нечистого духа, бо Ти єдиний Господь Вседержитель, благословенний на віки вічні. Амінь.


Молитва до Господа Саваофа,

який зцілює усяку недугу й усяку неміч

Господи Саваофе, Боже Ізраїля, що зцілюєш усяку недугу й усяку неміч! Милостиво споглянь на раба Твого (рабу Твою) (ім’я), призови й охорони його (її) і відверни від нього (неї) усі дії диявола: заборони нечистим духам і віджени їх; очисти творіння рук Твоїх і дією Твоєї всеперемагаючої сили перемогу над ним і над його нечистими духами, щоб раб (раба Твоя) одержавши від Тебе ласку, удостоївся (удостоїлась) Твоїх безсмертних Небесних Тайн і прославляв (прославляла) Тебе, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.


Молитва до Господа про визволення від рабства диявольського

Вічний Владико Господи, що сотворив людину на Свій образ і подобу Свою! Ти дав їй право на вічне життя, і пізніше, коли вона покинула Тебе через гріхопадіння, Ти не зневажив її, але Сам воплоченням Твого Сина подбав про її спасіння. Визволи від рабства диявольського і це Твоє творіння: прийми раба (у) Божого (у) (ім’я) в Царство Небесне, відкрий йому духовні очі й просвіти світлом Євангелія. Поєднай оце творіння Твоє з Ангелом світла, щоб охороняв його від усяких підступів диявола, від зустрічей з лукавим, від полуденного демона і від спокусливих видінь. Амінь.


Молитва звільнення від прокляття

Господи Всемогутній, Тройце Святая і Єдиносущна,

Тебе просимо через заступництво і поміч Святого Архистратига Михаїла і все воїнство Небесне, щоби наші брати і сестри були звільнені від злого духа, який зробив їх невільниками. Усі Святі, прийдіть нам на поміч.

Від неспокою, смутку, страху (нав’язливих станів), ми Тебе просимо, визволи нас, Господи.

Від ненависті, розпусти, заздрості, ми Тебе просимо, визволи нас Господи.

Від думок гнівливих, ревнивих, про смерть, ми Тебе просимо, визволи нас, Господи.

Від усілякої думки про самогубство і аборт, ми Тебе просимо, визволи нас, Господи.

Від усяких нечистих гріхів, ми Тебе просимо, визволи нас, Господи.

Від розбиття сім’ї, від усякої злої неприязні, ми Тебе просимо, визволи нас, Господи.

Від усяких чарів, вроків, відьмувань і від усякого укритого зла, ми Тебе просимо, визволи нас, Господи.

О Господи, Ти, що казав: «Мир залишаю вам, мир Мій даю вам». Через покров Пречистої Діви Марії звільни нас від усілякого прокляття і вчини, щоб ми раділи завжди Твоїм миром. Бо Ти єси освячення і просвічення душ і тіл наших, Христе Боже наш, і ми Тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом, нині повсякчас і на віки вічні. Амінь.


Молитва в спокусах

Предобрий Ісусе! Просвіти мене Твоїм внутрішнім світлом та розвій усяку темряву у моєму серці. Відверни від мене всякі внутрішні забруднення і спокуси, що на мене нападають. Приходь мені завжди на поміч у боротьбі зі злими духами та допомагай мені перемагати усі злі пожадання. Ти Сам, Ісусе, оволодій моїм серцем, щоб я міг спокійно величати і вихваляти Тебе, мого Бога. Накажи вітрам і бурям, що розбурхують моє серце, нехай затихнуть. Накажи морю мого серця – і настане спокій в ньому. Зішли світло Твоєї правди на землю мого серця, бо коли Ти, Боже, її не просвітиш, пуста буде і безплідна. Вилий Твою ласку з Небесних Висот, зішли Небесну росу та окропи нею моє серце, нехай відновить вона землю мого серця, щоби принесла якнайкращі і найбагатші плоди справжньої побожності мені на добро, Тобі ж на славу. Амінь.

(3р. «Отче наш» і 3р. «Богородице Діво»).


Молитви за перемогу над спокусами

1. Господи Милосердний, Ти сотворив чоловіка, щоб душею і тілом прославляв Тебе і вірою Тобі служив. Ти вчинив моє тіло храмом Святого Духа і освячуєш мене кожного разу, коли в Пресвятій Тайні Євхаристії я приймаю Найсвятіше Тіло і Кров Твого Єдинородного Сина, Ісуса Христа. Дай мені, Господи, силу, щоб я міг мужньо й успішно переборювати спокуси злого духа та всі мої низькі пристрасті й пожадання. Зачини двері мого серця перед жадобою земної слави і дочасного майна, не дай доступу ненависті й заздрощам, віджени від мене гріховні думки й пожадання та дай силу подолати їх. Дозволь, щоб я через щоденні перемоги віддавав силу духу і тіла Тобі на служіння. Скріпи, Господи, Твоєю святою ласкою мою слабосильну людську природу, допоможи мені, щоб я щораз більше освячував себе, а потім, у майбутньому житті, прийми мене до Твоєї небесної слави разом із усіма святими і тими, що вірно служили Тобі. Згадай, Пречиста Діво Маріє і Мати моя Небесна, що я віддався Тобі в опіку і до Тебе хочу належати. Рятуй мене в усіх спокусах. Амінь.

2. Свята страшна Сило Животворчого Хреста, просвіти мене; Боже, дай мені сили служити Тобі й вірити в Тебе, пошли Ангела-охоронителя на зміцнення сил моїх, на освячення душі моєї. Світло Небесне від Престолу Правди, зійди і зміцни мене. Амінь.

3. Зміцни мене, Господи, в борні моїй. Не дай лукавому змієві влади наді мною. Господи, не попусти більше дозволеного. Господи, не дай загинути в рові безчестя мого. Господи, зміцни у несенні Хреста. Амінь.

4. Відсічи, Господи, узи таємні, що зв’язують мене з життям колишнім і недостойним, від якого відрікаюсь, як від сатани. Ім’я Твоє закликаю, Світильника життя істинного, Джерела Божественного Світла і Милосердного Спасителя. Амінь.

5. Враже, спокуса твоя на голову твою. Божа Мати, допоможи мені.

Далі багато разів читати молитву «Богородице Діво, радуйся».


Молитва за примирення ворогуючих людей

перед образом «Пом’якшення злих сердець»

Пом’якши злі серця наші, Богородице, і відведи од нас ворожі напади тих, хто ненавидить нас, а всяку черствість душі моєї на любов заміни. Бо коли ми на Твій Святий Образ дивимося, Твоєму стражданню за нас і милосердю до нас дивуємося. А коли рани Твої цілуємо, то стріл наших, які Тебе ранять, жахаємось. Не дай нам, Мати Милосердна, з жорстокими серцями нашими від жорстоких сердець наших ближніх загинути. Бо ти є воістину злих сердець пом’якшення. Амінь.


Молитва за примноження любові та викорінення ненависті

Ти, Ісусе Христе, зв’язав Апостолів Твоїх Союзом любові, тому і нас, вірних слуг Твоїх, до Себе цим Союзом прив’яжи, щоб ми один одного нелицемірно любили, через наші молитви до Богородиці і всіх Святих. Амінь.


Молитва святителя Ігнатія Брянчанінова

Дякую Тобі, Господи Боже мій, за все, що звершилося наді мною! Щиро дякую Тобі за всі скорботи і випробування спокусами, які посилав Ти мені для очищення осквернених гріхами, для зцілення вимучених гріхами моїх душі і тіла! Помилуй і спаси ту зброю, яку Ти застосував для мого лікування: тих людей, які наносили мені образи. Благослови їх в цьому і в майбутньому віці! Переміни їм в чесноти те, що вони робили для мене! Виділи їм з вічних Твоїх скарбниць щедрі нагороди. Що ж я приносив Тобі? Які благоугодні жертви? – Я приносив одні гріхи, одні порушення Твоїх Божественних заповітів. Прости мене, Господи, прости, винного перед Тобою і перед людьми!

Прости мене, не маючого права оправдо­вуватися. Даруй мені впевнитися і щиро визнати, що я грішник! Даруй мені відкинути лукаві оправдання! Даруй мені покаяння! Даруй мені смиренне серце! Даруй мені лагідність і смиренномудрість! Даруй любов до ближніх, любов непорочну, однакову до всіх, і втішаючих мене і тих, хто ображає мене. Даруй мені терпіння в усіх скорботах моїх! Господи, даруй мені благодать Твою! Умертви мене для світу! Забери від мене мою гріховну волю, і насади в серці моєму Твою святу волю, хай творю її єдину і ділами, і словами, і помислами, і почуттями. Тобі за все належить слава! Тобі єдиному належить слава. Моя єдина достойність – сором лиця і мовчання уст. В майбутньому чекає мене Страшний суд Твій, а я, маючи тільки убогу молитву, не маю ні єдиного доброго діла, ні єдиного достоїнства, і перебуваю, лише оточений звідусіль безчисленною кількістю гріхів моїх, як би густою хмарою та імлою, з єдиною утіхою в душі моїй, з упованням на безмежну милість і благість Твою.


Молитва про визволення від блуду

Господи Боже правди, кріпосте моя та поміч, і пристановище моє у злий день. Ти визволяєш в час скорботний, спаси мене (ім’я), бо увійшли печалі в душу мою, потонув я в глибинах гріха і не маю спокою від лиця ворога, що насильствує: бо переслідує душу мою, зводить в землю життя моє, всю ніч нападає печалями на мене. Благоволи, Господи, позбавити мене від руки, що ображає та творить беззаконня, щоб не згрішив я Тобі: бо страх смертний нападе на мене, і покриє мене темрява. Доки взиватиму, Господи, а Ти не чутимеш; кричатиму до Тебе голосно, оскверненний, і не спасатимеш. Зглянься з небес, Господи, і виглянь з дому святого слави Твоєї: де є безліч щедрот Твоїх, бо страждав єси заради нас; нехай не судить мене кривдник мій, бо він мертвий і немає в ньому спасіння, а Ти Милостивий і Чоловіколюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину і Святому Духу, нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Також: Достойно є і це є істина славити Тебе, Богородицю, Присноблаженну і Пренепорочную і Матір Бога нашого, Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слова породила, сущу Богородицю Тебе величаємо.