Історія парафії святого Великомученика Дмитрія Солунського.

Указом Високопреосвященнійшого архиєпископа Макарія від 30 жовтня 2003 року ієрей Олександр Королюк був призначений настоятелем Свято-Дмитрівської громади м. Луцька.

Статут громади був затверджений 9 червня 1998 року за Патріарха Димитрія, але новоутворена громада, за певних обставин, не змогла розвиватися. Тому завданням о. Олександра було відродити церковне життя парафії.

8 листопада 2003 року відбулася перша Божественна Літургія в приміщенні Медичного коледжу «Монада». Надалі Богослужіння Відбувалися в однокімнатній малосімейці, що по вул. Наливайка 2, яку надали жертводавці сім’я Горобців.

Потрібно було, з невеличкою громадою, отримати від міської влади земельну ділянку для будівництва храму. Позаду три з половиною роки праці з документами і наполегливого ходіння по установах та кабінетах. Багато було перешкод і труднощів, але з Божою допомогою та молитвами нашого Владики Макарія, який приїжджав до Луцька зі Львова на офіційні зустрічі з тодішнім мером нашого міста Антоном Кривицьким, а пізніше з Богданом Шибою, на початку квітня 2007 року було виділено земельну ділянку для будівництва.

За цей період були для вірян Божі знаки: в прозорій посудині для вина, яке вливається на проскомидії, залишки вина утворили слід в формі зірки Давида збоку посудини.

Через деякий час, над жертовником, на іконі «Ісус в терновому вінку» явилося Боже знамення – великі, рясні краплі мира, які були довше року.

Також Божа милість була явлена, коли 29 квітня 2007 року архиєпископом Макарієм освячувався Хрест на місці для будівництва храму. Перед освяченням, серед ясного неба, впали густі краплі дощу на хрест, на наріжний камінь та на людей, які зібрались на церковній території.

Ці події нагадують випадок, коли Ісус звертається до учеників, даючи їм зрозуміти, що не ми вибираємо служіння Богу, а Бог вибирає собі послідовників і тих, кого Він передбачив, тих і призначив. Це місце було призначене Господом.

Молитвами і матеріальними пожертвами парафіян громади, а також Ірини Будзь з Торонто (уродженки м. Львова), допомогою заводу «Оболонь» м. Києва, Міжрегіональної Академії управління персоналом м. Києва і пожертвою на іконостас Надії Новосад з села Липини, 11 серпня 2007 року Божого Владикою Макарієм була освячена храм-капличка.

Далі робився благоустрій прихрамової території, навіс шестиметровий, асфальтування, лавки біля храму, кімната недільної школи «Закону Божого», церковна крамниця, клумби і квіти біля церковної огорожі.

В 2011 році було розпочато будівництво нового храму за проектом архітектора Возняка Ігоря. Був виритий котлован, а 10 липня було закладено капсулу та наріжний камінь нового храму. В цьому ж році був залитий фундамент.

10 вересня 2018 року був освячений, а 13 вересня встановлений накупольний хрест.

29 квітня 2023 року було освячено новозбудований храм. Велике освячення храму звершили - Високопреосвященнійший митрополит Львівський Макарій Малетич та керуючий Рівненсько-Волинською єпархією Преосвященнійший єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл Кризина у співслужінні з духовенством Рівненсько-Волинської, Волинської та Рівненської єпархій ПЦУ.

Владика Макарій поклав у престол храму часточку мощей святого мученика 4 століття.